Q&A „Jak się ubrać”

W związku z licznymi pytaniami od Was, jak przygotować się do sesji, postanowiłam przygotować, dla Was, serię wpisów. Może dzięki zebraniu wszystkich informacji w jednym miejscu będzie łatwiej Wam wejść w temat, który często jest niejasny lub obawiacie się go.

Pierwsze najczęściej zadawane pytanie? Jak się ubrać?

  • Po pierwsze i najważniejsze, nie przebierać się. Jeśli nie chodzicie normalnie w spódnicy, nie lubicie jej, nie czujecie się dobrze, nie zakładajcie jej. Najważniejsze jest to, abyście dobrze czuli się sami we własnej skórze. Najlepszy fotograf i aparat nie zastąpią Waszego dobrego samopoczucia, a po co je sobie psuć ubraniem, którego nigdy nie nosisz?
  • Dwa, zawsze proszę, aby rodzina do siebie „pasowała”. Co to znaczy? Wystarczy, że postawicie na jakiś konkretny kolor. Tego koloru trzymajcie się, przy dobieraniu ubrań całej rodzinie. Np. Wszyscy mogą ubrać jeansowe spodnie i jasne koszulki. Oczywiście, może każdy ubrać inny kolor, ale trzymajcie się jednego punktu, który każdy będzie posiadał. Spójrzcie na przykłady: przewodnie kolory wg kolejności: bordowy, koralowy, morski, jeans. Wierzcie mi, jak przeszukacie szafy, na pewno znajdą się ubrania o podobnej tonacji kolorystycznej.
  • Unikajcie wzorów. Trzeba bardzo uważać, aby wzór nie odciągał uwagi od głównego modela. Jeżeli, jednak znacie się na tym, albo jest to Wasza ukochana sukienka/bluzka/spodnie, bez wahania zakładajcie. Pamiętajcie jednak, aby nie przesadzić z tym tematem.
  • Dobierzcie strój odpowiedni do miejsca, w którym wykonujemy zdjęcia. W polu w szpilkach raczej długo nie pochodzicie, a tym bardziej nie pobiegacie. Za to miejskie sesje, już na taką stylizację się bardziej nadają.
  • Jeżeli nie jesteście pewni czy zestaw, który przygotowaliście jest dobry, weźcie ze sobą dwie wersje stylizacji. Na miejscu dobierzemy tą, która wydaję się być lepszym rozwiązaniem.
  • W przypadku sesji ciążowych oraz dziecięcych, często posiadam własne zbiory ubrań, które możemy wykorzystać. Jest to jednak dodatek do Waszej bazy, którą zawsze powinniście mieć ze sobą.
 • Wszystkie powyższe zasady można łamać, w zależności od sesji i indywidualnych ustaleń. Jednak te kilka rad, może ułatwi Wam, przygotowanie się do zdjęć. Poniżej kilka przykładów, jak widać to nie jest takie trudne.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Jeżeli macie uwagi, pytania, sugestie, piszcie. Postaram się odpowiedzieć na wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.